Jak wybrać dobre drzwi do domu?

Zakup drzwi wejściowych do domu to ważne i trudne zadanie. Drzwi wejściowe są przez nas używane bardzo często a ponadto stanowią swego rodzaju wizytówkę domu i decydują o jego estetyce. Obecnie możemy kupić drzwi drewniane, metalowe albo drzwi PCV. Drzwi drewniane bywają naprawdę eleganckie, jednak nie każdego na nie stać a współcześnie stosowane drewno nie jest już tak dobre jak kiedyś.

Drzwi stalowe należą do najtańszych jednak bywają awaryjne i nie zawsze dobrze sobie radzą z izolacją cieplną. W szczególności należy unikać drzwi metalowych importowanych z rynków azjatyckich. Sprzedawane są one zwykle bardzo tanio na targach i bazarach jednak ich jakość jest bardzo niska i często nie da się ich naprawić. Najlepszym kompromisem ceny i jakości będą drzwi pcv. Są one solidne, ciepłe, mało awaryjne a kupimy je w cenie od dwóch do trzech tysięcy złotych.

Wzornictwo drzwi PCV jest bardzo bogate. Można wybierać spośród wielu kolorów a najbardziej popularne są okleiny drewnopodobne. Jeśli chodzi o wzory to można stosować różne przeszklenia z użyciem szyb przyciemnianych, luster, ornamentów, szyb mlecznych, witraży czy szyb antywłamaniowych. Modne ostatnio są także szyby w ramkach ze stali nierdzewnej. Jeśli ktoś chce mieć bardziej skomplikowany wzór może zdecydować się na drzwi z panelem i gotowym wypełnieniem jednak jest to już koszt powyżej czterech tysięcy złotych.

VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy )
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 0 ( 0 głosy)

Zobacz inne modele drzwi