KLAMKI DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH

W Naszej ofercie znajdują się również klamki do drzwi wewnętrznych wiodących producentów:

Klamki są istotnym elementem, który podkreśla piękno, wzór i kolor naszych drzwi. Wybierając klamkę do drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych powinniśmy zwrócić uwagę na jej kształt.

montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznychNajlepiej sprzedającymi się klamkami są klamki w owalnym kształcie, które po złapaniu w rękę są przyjemne w dotyku. Klamki nie powinny być ostro zakończone, chociażby ze względu na bezpieczeństwo młodych domowników. Do drzwi wewnętrznych jest tak samo wiele wzorów klamek, jak do drzwi zewnętrznych, Wybierając klamkę do drzwi zewnętrznych, musi ona przede wszystkim spełniać jeden podstawowy warunek: jeżeli drzwi będą montowane w domku jednorodzinnym, powinna być specjalnie chromowana, aby nie rdzewiała podczas zimy. klamka w drzwiach zewnętrznych jest także dopełnieniem całości, czyli oddaje pierwsze wrażenie o naszym guście gościom, którzy nas odwiedzają. Dlatego klamka w drzwiach zewnętrznych powinna być masywna, stabilna, ale przede wszystkim „miła w dotyku”.

W drzwiach wewnętrznych natomiast często jest tak, że dobór klamki nie ma większego znaczenia poza estetyką wykonania. Na rynku jest wiele firm, które sprzedają klamki, ale jest kilku producentów klamek, którzy się wyróżniają, np. firma Alubrass czy Schaffner. W tych firmach można dobrać klakę na każda kieszeń i do każdego gustu. Bogata gama wzorów i kolorów, pozwala dopasować klamkę do wzoru lub koloru drzwi zarówno wewnętrznych jak i wewnętrznych. Najczęściej spotykanym typem klamek są klamki na długi szyldzie lub klamki z osobną rozetą na zamek, składające się z dwóch elementów.

VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 4.5/5 (4 głosy )
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: +2 ( 4 głosy)
Klamki, 4.5 out of 5 based on 4 ratings