Ościeżnice regulowane i stałe do drzwi wewnętrznych

Jeżeli zamierzamy wybrać odpowiednie ościeżnice do drzwi wewnętrznych. Musimy pamiętać o tym, iż istotnym elementem jest szerokość ściany, jaką posiadamy.
W zależności od producenta, ościeżnice regulowane produkowane są w różnych zakresach. Jednak najmniejszy zakres raczej nie schodzi poniżej 9 cm a najwyższy nie przekracza 35 cm. Jeżeli zaś chodzi o sam zakres regulacji w ościeżnicach regulowanych, waha się on między 3 a 4 cm. Na przykład, jeżeli mamy ścianę o grubości 15 cm, to ościeżnica powinna być z zakresu 13-17 cm. jeśli chodzi o koszt ościeżnicy regulowanej, to każdy producent ma własne ceny, ale koszt na pewno jest dwukrotnie wyższy od kosztu ościeżnicy stałej. Oczywiście jest na to logiczne wytłumaczenie.
Ościeżnica regulowana posiada już sama w sobie listwy maskujące oraz, tak jak już wspomniano wyżej można ją regulować, co daje możliwość dopasowania dokładnie do szerokości ściany. natomiast ościeżnica stała posiada jeden stały wymiar, np. 9 cm, a więc nie ma możliwości regulacji, ani nie posiada w zestawie listew maskujących. Kupując ościeżnicę regulowaną mamy zapewnione, że będzie ona okładała naszą ścianę dookoła, i że dopasujemy ją można powiedzieć idealnie do ściany. Patrząc na walory estetyczne, ościeżnica regulowana uwypukla drzwi wewnętrzne i daje wrażenie optycznego powiększenia całości. dzięki czemu drzwi wewnętrzne wydają się bardziej masywne i stabilniejsze. Ościeżnice regulowane najczęściej stosowane są w dużych i przestronnych pomieszczeniach, ze względu na całościowy wygląd oraz masywność, której z pewnością dodają.
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 2.7/5 (29 głosy )
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 0 ( 26 głosy)
Ościeżnice, 2.7 out of 5 based on 29 ratings